NAZIM İMAR PLANI VE UYGULAMA İMAR PLANI’NA İNTERNETTE CİMER ÜZERİNDEN YAPILACAK OLAN İTİRAZLAR İÇİN UYGULANACAK ADIMLAR VE DİLEKÇE ÖRNEKLERİ

Aşağıdaki adımları takip ederek 4 Ağustos gününün son dakikalarına kadar CİMER üzerinden Nazım İmar Planı’na ve Uygulama İmar Planı’na itirazlarınızı yapabilirsiniz.

1) https://www.cimer.gov.tr/ adresine giderek CİMER’in giriş sayfasına ulaşıyoruz. E-devlet veya kimlik bilgilerimizi girerek giriş yapabiliyoruz.

2) Kanal İstanbul’un yapılması sırasında oluşacak olan Rezerv Yapı Alanı’nın üç etabına ait 1/5000’lik Nazım İmar Planı’na ve 1/1000’lik Uygulama İmar Planı’na ayrı ayrı yapacağımız başvurularla itiraz edeceğiz.

Giriş sonrası karşımıza çıkan ilk sayfada başvuru tipi olarak “İstek” seçeneğini seçerek işleme başlıyoruz.

Not: CİMER’den yapılacak başvurularda 3000 karakter sınırı olduğu için İtirazlarımız başlığındaki yasal dayanakları grafik haline dönüştürerek itirazınızı yapabiliyorsunuz.

3) .Her etap için BURADAN İNDİRECEĞİNİZ ilgili dosyadaki metne kendi bilgilerimizi ekleyerek kopyala-yapıştır yapılması gerekiyor.

4) Sonrasında da yine aşağıdaki ilgili etaba ait itirazlarımızı içeren grafikleri bu metni girdiğimiz bölümün altındaki “Dosya(lar)” tuşu yardımı ile o etaba ait metne eklememiz gerekmekte.

Not: İtiraz metnini ek olarak eklemeyin. Dosya ekleme limitini bu şekilde aşacağınız için tüm grafikleri ekleyemeyebilirsiniz.

Ayrıca ana metin bölümü olmayan ekler de tek başına kabul edilmiyor. Buna da dikkat etmemiz gerekli.

5) En son ekranda tık işaretlerini seçerek kurum olarak da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı seçmemiz gerek.

6) Başvurumuz tamamlandığında başvuru numaramızı gösteren bir ekran görünecek. Bu ekrandaki linklerle ulaşacağımız sayfada görebildiğiniz gibi başvurumuzu kontrol edebiliriz.

Hepinize desteğiniz için teşekkürler.–
Ya Kanal Ya İstanbul Koordinasyonu